Skip to content
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 2911

مرادی: توجه زیاد تاج به داوری برایم جالب است

سرپرست کمیته داوران می‌گوید توجه رئیس فداسیون به امر داوری او را شگفت‌زده کرده است.

به گزارش ایسنا، دانیال مرادی، سرپرست کمیته داوران در نشست خبری امروز (چهارشنبه) خود در جمع خبرنگار اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های فدراسیون بخش داوری آن است و دو ارکان اصلی فدراسیون، تیم ملی و داوری است که می‌تواند آن فدراسیون را ارتقا دهد یا به آن لطمه بزند. از آقای تاج تشکر ویژه‌ای دارم زیرا با توجه به تفکراتی که در حوزه مدیریتی فدراسیون دارند، جوانگرایی را در آن اجرا کردند. آقای ممبینی نیز همراه با تاج به من اعتماد کردند و از بهمن ۱۴۰۱ مسئولیت دپارتمان را به من دادند. یکی از نکات جذابی که برای من وجود دارد، پیگیری تاج در حوزه داوری است که من این را در خصوص دیگران کمتر دیدم.

او ادامه داد: در هفته‌های پایانی لیگ که فشار روی داوران زیاد بود، بعد از هر هفته مسابقات، تاج عملکرد داوران را از من پیگیری می‌کرد و تمام تمرکز ما در آن هفته‌ها روی قضاوت داوران با کمترین اشتباه داوری باشد. هفته پایانی بازی‌ها همزمان بود و من در ورزشگاه آزادی بودم و استقلال و پیکان در اکباتان بازی داشتند. در بازی استقلال صحنه مشکوک به گل وجود داشت که زیر یک دقیقه تاج به من زنگ زد و پرسید که کمک داور آن بازی که بوده و چه اتفاقی در آن بازی در حال رخ دادن است؟ من هم گفتم که آقای پورمتقی، از داوران بین‌المللی ما کمک داور آن بازی بودند. او با لهجه شیرینش گفت که شما باید بهترین چینش‌ها را انجام دهید.

وی ادامه داد: این برای من جالب بود که چقدر داوری برای شخص اول فدراسیون مهم است. امیدوارم با وجود ایشان و ارتباطاتش در فیفا و AFC بتوانیم کارهای خاصی را در داوری ببینیم. یکی از مواردی که در حوزه داوری جای بحث دارد، عبارت کمیته داوران و دپارتمان داوری است که وظیفه هر کدام از آنها چیست و چارت اداری آنها چگونه است. افراد کمیته داوران سیاست‌گذار هستند و برای داوری تصمیم‌گیری می‌کنند و مقررات داوری را آنها وضع می‌کنند. تمام امور اجرایی و اداری کمیته داوران جزو وظایف دپارتمان می‌شود که زیر نظر دبیرکل است و این دو به یکدیگر کمک می‌کنند. از زمانی که تعامل بین دپارتمان و کمیته برقرار شده، هیچ مشکلی برای چینش داوران نداشتیم و دپارتمان چینش را به کمیته می‌دهد و کمیته اگر آن را تایید کرد، به داوران ابلاغ خواهد شد.

ادامه دارد...

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها